Natural

Kolekce látek, oblečení, tašek a šátků byla navržena v souladu s indonéskou přírodou. Látky jsou barveny přírodními barvami z listů, kůry a semen rostlin. Vzory, kterými jsou látky zdobeny, vznikly technikou indonéské voskové batiky a každý kus je tak ručně dělaný originál.

Kolekce je k dostání: https://www.ecstatictravel.com/brush-splashes-versus-canting/

Látky jsou barveny pouze přírodními barvami. Používáme různé rostliny, plody a kůry k dosažení jednotlivých odstínů (Indigofera, Bixa orellana, Terminalia bellirica…). Délka přípravy barvy závisí na typu přírodního materiálu, ale většinou je okolo pěti dnů. Samotný proces barvení je pak otázkou tří dnů. Začíná se mořením látky celých 24 hodin.  V případě vzorovaných látek se látka ještě před barvením batikuje voskem. Poté nastává samotné barvení, které se vždy opakuje minimálně dvakrát.

Batikování je proces, který podle náročnosti vzoru může zabrat i týdny času. Vosk chrání látku před vniknutím barviva, a to vytváří kýžený vzor. Po nanesení první vrstvy vosku se látky barví ve vodní lázni a po uschnutí se proces barvení opakuje. Poslední fází je odstranění vosku z látky vyvařením ve vodní lázni.

 


@chizika #chizika